can proje ofisi
TAŞYÜNÜ ASMA TAVAN

Taşyünü asma tavan sistemleri nakliyesinin kolaylığı, fiyat avantajı ve hızlı kurulumu ile mağaza ve ofis alanlarında en çok tercih edilen asma tavan sistemlerinin başında gelmektedir. Farklı yoğunluklarda taşyünü ile üretilen panellerin dışa dönük yüzü fiberglas ile kaplanabilir ve daha estetik bir görünüm verilebilir. Taşyünü asma tavanlar kullanılacakları alanın özelliklerine göre farklı özelliklerde paneller ile kurulabilmektedir. Örneğin bir ses stüdyosu için kullanılacak asma tavan için yüksek yoğunluklu taşyünü panelleri tercih edilirken, depo gibi geniş alanlarda kaplamasız sade modeller kullanılabilmektedir.

 

Isı yalıtımı amaçlı kurulan asma tavan sistemleri arasında en çok kullanılan iki seçenek olan taşyünü ve fiber paneller arasında yalıtım ve ısı dayanımı farkları bulunmaktadır. Taşyünü panellerin fiberlere oranla çok az da olsa ısı yalıtımı açısından üstünlüğü bulunmaktadır. Ayrıca yukarı da söylediğimiz gibi taşyünü aleve karşı dayanıklıdır. Fiber paneller spotlar ya da diğer ısı kaynaklarına yakın bölgelerde kullanılamazken bu alanlarda taşyünü rahatlıkla kullanılabilir.

 

Taşyünü Asma Tavan Sistemlerinin Başlıca Avantajları

» Sigarayla yanmaz ve aleve karşı dayanıklıdır. Genel kullanım alanı olan tavanlarda bulunan kabloların kısa devre yapması sonucu alev almaz.

» Sarkmaz ve şekli zaman içinde bozulmaz

» Çevre dostudur

» Etkili bir ses yalıtımı sağlar

» Hafifliği ile kısa sürede döşenebilir

» Nemli ortamlar için çürümeye karşı dayanıklılığı ile ideal bir çözüm olan bu asma tavan sistemleri istenilen yüzey dokusuyla ve farklı renklerde piyasada bulunabilir.